gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Hedef

Maya Yatırım olarak ana hedefimiz, gayrimenkul yatırımcılarına, farklı finansman modeller sunarak, yatırım kabiliyetlerini artırmaları ve risk seviyelerini düşürmelerine yönelik hizmet vermeği amaçlamıştır.

Gayrimenkul Yatırımcısı tanımına geniş bir perspektiften bakıyoruz ve bu kapsamda;

Maya Yatırım olarak kira ödeyenleri, en önemli gayrimenkul yatırımcı grubu olarak değerlendiriyoruz.

Maya Yatırım kira ödemelerinin, yatırıma dönüştüğü modelleri geliştirerek , yatırımcılara sunmaktadır. Kira ödemek yerine, taksit ödeyerek konut veya işyerinizin alım opsiyonu hep size ait olacaktır. 5 veya 10 yıllık dönemler itibarı ile kullanacağınız bu opsiyon sayesinde, konut ve işyerinizi satın almak istemeniz halinde , o tarihe kadar yapmış olduğunuz ödemeler gayrimenkulün anapara ödemesine sayılacaktır.

Maya Yatırım olarak gayrimenkul yatırımlarını büyütmek isteyenleri de, diğer önemli gayrimenkul yatırımcı grubu olarak değerlendiriyoruz

Mevcut konutunu değiştirmek isteyen ( 2+1 konutunu satıp 3+1 almak ya da şehir veya semt değiştirmek isteyenler ) yatırımcılara da, satmak istedikleri konutun değerini, almak istedikleri konutun anaparasına saymak sureti ile çok uygun ödemeler yaparak yeni konutlarını alabilecekler ve gayrimenkul yatırımlarını büyütebileceklerdir.

Toplu olarak tamamlanmış veya geliştirilen projelerden gayrimenkul alımı yapan yatırımcılar da Maya Yatırım’ın ürünlerinden yararlanabilecektir. Maya Yatırım’ın geliştirdiği ödeme planları ile mevcut öz kaynakları ile daha yüksek tutarlı yatırım yapma olanağından faydalanmak sureti ile yatırımlarında kaldıraç etkisinden* yararlanarak getiri oranlarını yükseltebileceklerdir.

*Finans terminolojisinde daha küçük bir tutarla, daha fazla yatırım yapmayı sağlayan mekanizmaya kaldıraç veya leverage adı verilir. Finansal işlemlerde sıkça rastlanan kaldıraç uygulaması bir yatırımın getirisini maksimize etmek amacıyla düşük özkaynak ile daha fazla yatırım  anlamına gelir.

Listeleri Karşılaştır