gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Ödeme Planları

UYGULAMA GENEL KURALLAR

  • “Ödeme planlarımız banka kredisi kulanmadan bütçenize uygun ödeme koşullarıyla konut sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır. 5 ve 10 yıllık ödeme planlarımızın detayları ve koşulları aşağıda yer almaktadır.”
  • Ödeme planlarımızda başlangıç taksitleri düşük tutulmuş olup, ilerleyen yıllarda artarak devam etmektedir.
  • Konutların tapu devri peşinatla birlikte yapılacaktır.
  • “Konut sahibi, istediği taktirde konutunu iade edilebilecektir. Konutun iade edilmesi halinde, sözleşmede yer alan geri alım bedeli üzerinden, yine sözleşmede yer alan kesinti oranı uygulanacaktır.”
  • “Konut sahibi istediği taktirde sözleşme süresini uzatabilecektir. Süre uzatım talebi, talebin yapıldığı tarih itibarı ile kalan anapara üzerinden 5 veya 10 yıllık ödeme planlarının uygulanması suretiyle karşılanacaktır.”
  • Konut sahibi her yıl itibari ile 2 adet taksitini dönem sonuna (5 veya 10. yıl sonuna) erteleyebilecektir.
  • Ödeme planlarımız konut sahibi olmak isteyenleri ödeme şart ve koşullarına göre 5 ve 10 yıl vadeli olmak üzere 28 farklı alternatif sunmaktadır. %50,%30,%10 peşinatlı ve peşinatsız olan planlar, yıl sonu ödemeli, yıl sonu + taksit ödemeli, sadece taksit ödemeli gibi farklı uygulamalar bulunmaktadır.
  • “5 ve 10 yıllık planlarda toplam borç bakiyesinin %25’lik kısmı 5 yıllık planlarda 5. yıl sonuna, 10 yıllık planlarda ise 9 ve 10. yıllara dağıtılmıştır. O tarihe kadar yapılan ödemelerde aksama ve gecikme olmaması halinde, 5 yllık planlarda 5.yıl sonu yapılacak ana para taksiti vade farksız olarak 12 eşit taksite bölünecek, 10 yıllık planlarda ise 9. ve 10. yıl ödemeleri vade farksız olarak 2 yıl süre ile uzatılabilecektir. 12 eşit taksitte ödenebilecektir.”
  • Peşinat olmayan ödemelerinizde 5 yıl vadeli planlarda tapu devri 24. ay sonunda, ödemelerinizde herhangi bir aksama ve gecikme yoksa 10 yıllıklarda 36. ay sonunda tapu devri gerçekleşecektir.
  • “Peşinat alınmayan ödemelerde, tapu devrine kadar, sözleşme opsiyon sözleşmesi olarak uygulanacaktır. Sözleşme ile konut alım opsiyonunu hak eden taraf tapu devirne kadar konutu satma hakkına sahiptir.”
  • “Peşinat alınmayan ödemelerde, opsiyon alan tarafın yaptığı aylık ödemelerin bir kısmı anaparadan düşecektir. Bu sayede tapu devrinden önce satış yapılması halinde anapara borcu düşecektir ve yatırımcı (opsiyon sözleşmesini alan taraf) uygun bir kar marjı ile yatırımını nakde dönüştürmüş olacaktır.”

   

5 Yıllık Ödeme

5 Yıl ödemeli – 5 yıl uzatma opsiyonlu

%10 peşinat ödeyerek evinizde oturmaya başlayın. Yıl sonlarında 4 adet ara ödeme yapın.

5. yıl sonunda kalan ödemenizi uzatma opsiyonunu kullanarak yapılandırın.

10 Yıllık Ödeme

A)10 Yıl kira öde evini al

8 yıllık, yılsonlarında ödemeli, kira bedeline denk taksitlidir. Yılsonunda yapacağınız ödemeyi, 2 kez 1 yıl öteleyebilirsiniz. Tüm ödeme planlarında olduğu gibi istediğiniz süre içerisinde evinizi iade edebilir ve yaptığınız ödemeleri geri alabilirsiniz.

B)Yılda 1 kez ödeme yap evini al

Her yıl, yılsonlarında ödeme yaparak 10 yılda ev sahibi olun. 2 yıldan sonra istediğiniz iki yıl ödemesini ertesi yılsonuna erteleyebilirsiniz.

C)Yaşamaya başla uygun olunca daödemeye başla

İlk 2 yıl içerisinde evinizi almak isterseniz, ödediğiniz kiralar anapara olarak evin fiyatından evinizi almaya karar verdiğiniz takdirde ne kadar ödeyeceğiniz, ilk ödeme günü itibari ile bellidir. Taksitleriniz kira bedeline denktir. İlk taksit ödemesinden sonraki 2 yıl içerisinde evi almaya karar verir iseniz o güne kadar yapmış olduğunuz ödemeler anaparadan düşülecektir. Evi almak istemediğiniz takdirde kiracı olarak oturmaya devam edebilirsiniz.

D)Evine otur, ödemeyi sen planla

%10 peşinat ödeyerek, oturmaya başlayın, ödeme planını birlikte yapalım. Bu plan yılsonlarında ödemeli olarak yapılacaktır. Toplam 10 yılda ev bedeli tamamen ödenmelidir.

5 YILLIK %1 PEŞİNATLILAR

5 YILLIK %10 PEŞİNATLILAR

5 YILLIK %30 PEŞİNATLILAR

5 YILLIK %50 PEŞİNATLILAR

10 YILLIK %1 PEŞİNATLILAR

10 YILLIK %10 PEŞİNATLILAR

10 YILLIK %25 PEŞİNATLILAR

10 YILLIK %50 PEŞİNATLILAR

Listeleri Karşılaştır